Tuesday, June 28, 2011

A HAPPY ANNIVERSARY!

Geçtiğimiz haftasonu evliliğimizin ilk yıldönümüydü. Sevgilim kutlamalara gerçek tarihinden çooook daha önce başladı (Ne kadar da şanslıyım!) ;P Sadece ikimiz için yat kiraladı; yedik, içtik, dansettik, Boğaz'ın harika manzarasının tadını çıkardık, ve de birsürü fotoğraf çektik. Bunlar da bazıları:

Last weekend was our 1st year wedding anniversary. Hubby started the celebrations waaaayyy before the actual date (how lucky I am!) ;P He rented a boat just for the two of us; we ate, drank, danced, enjoyed the fabulous views of Boshphorus, and took a bunch of photos.
Here are some:

1

İpekyoldan yeni aldığım üstle, Marinada..

@ the marina w/my new top from İpekyol

2

Forever 21 kot, Guess sandalet & H&M portföy..

Wearing Forever 21 jeans, Guess sandals & H&M clutch..

3

Allah'a şükür şalımı peşimde götürmüştüm çünkü tekne bayağı rüzgarlıydı.

Thank God, I brought my shawl with me 'coz it was pretty windy on the boat.

5

Eşime poz verirken..

Posing 4 hubby..

8

Teknede günbatımı..

Sunset on the boat..

10

♥♥♥♥♥

9

Manyak rüzgar yüzünden eşarbımı sürekli tutmak zorunda kaldım.
Bu yüzden resimlerde sürekli eşarbıma dokunuyorum, düzeltiyorum.

Had to hold my scarf down because of the crazy wind!
That's why I'm always touching & reshaping it in the pics.


11

Köprünün ağırlığını omuzlarımda & elimde taşıyorum.. ;P

I'm carrying the weight of the bridge on my shoulders & on my hand! ;P

13

Bundan böyle İngilizce de post yazmaya çalışacağım. Umarım beğenmişsinizdir. ;)

From now on, I'll try to post in English, too. Hope you like it! ;)

Serra Yılmaz Ün

Sunday, June 26, 2011

Help Wanted!

Temmuz ortasında sevgilimle 3-5 günlüğüne bir yerlere kaçmak istiyoruz, ama neresi olduğuna bir türlü karar veremiyoruz. Aslında benim isteğim yakın şehirleri kapsıyor; Türkiye içerisinde bir yer düşünüyorum. Pasaportum 10 senelikten de eski.. Vizesiz ülkelere giriş-çıkış yapabiliyorum, ama vize için başvurularda kabul edilmez artık. Bana "sen git yenile artık şu defteri" diyecekler. :) Benim de şuan için buna ayıracak yeterli zamanım yok; zaten sırf deniz için tatile çıkmak istiyorum. O yüzden focus'umuz yurtiçi arkadaşlar! :D

1

Hani olur ya, belki aranızdan birileri eşimle beraber rahat rahat yüzebileceğim, kimsenin bizi göremeyeceği ıssız koylardan haberdarsınızdır, benimle paylaşırsınız? Hani bir ihtimal? :) Ege-Akdeniz tarafları olur, herhangi bir ada olur.. Benim isteğim: rahat rahat denize girip çıkabilmem, akşamları gittiğimiz yerde dolaşabileceğimiz, yemek yiyilebilecek güzel mekanların olması, sonra da kalınabilecek temiz bir hotel, hepsi bu!

Muhafazakar otellerden bahsetmiyorum. Haşemayla denize girilen yerlerden de bahsetmiyorum. Havuz benim için önemli değil. Allah'a şükür eşimle ailelerimizin havuzlarından nemalanabiliyoruz. ;) Ben denizde yüzmek istiyorum. Ne büyük bir çiledir Yarabbim.. Bu sıcak havalarda denize giremeyecek, serinleyemeyecek miyiz.. ;(

Ufak bir tekne kiralayıp açılabilecek koylar da uygundur.. Denizi berrak ve güzel yerler makbule geçer. Bütüüün önerilere açığım. Hemencik gidilecek mekana karar verip, kendimi tuzlu suya atmak istiyorum.

Aahh, ahh.. Ne güzel olurdu.. Bir umut, sizlerden haber bekliyorum.
VAR MI BÖYLE BİR YER?Serra Yılmaz Ün

Saturday, June 25, 2011

Ebru @ Kübra's Wedding

Bugün de geldi sıra kokoş ablamın kombinini paylaşmaya...
Aslında daha farklı bir elbise almıştı Kübra'nın düğünü için, ama son anda bu kıyafeti giymek istediğini söylerek vazgeçti. Bence çok da güzel oldu. Aslında ben diğer elbiseyi giymesini daha çok istiyordum ama bu elbise de diğerinden aşağı kalmadı, kendisine çok yakıştı.

11

Bel ve omuz kısmındaki taşlar abiyeyi ön plana çıkarıyor, kolların kesimi ise {hep bu kelimeyi kullandığımı farkettim ama öyle} kıyafete hareket kazandırıyor...

13

Lame renk portföyü güzel ama ben en çok aşağıda görünen ayakkabısını beğeniyorum! O da şalını benim gibi son gün kumaşçıda hallettirdi; güzel de oldu.. ;)

12

Bildiğin "cute" ya..
Cumartesi şekeri olsun bu ayakkabılar... ;)Serra Yılmaz Ün


Not: Ojeyle alakalı yorum istemiyorum lütfen. Yazacaksanız zahmet etmeyin. "Özel gün, genç kız, beğeni" üçgeni diye birşey var.

Friday, June 24, 2011

My Very Own Henna Night {Cont'd}

Kına gecesi fotoğrafları paylaşılır da, kına yakma merasimi resimleri bloga koyulmaz mı..

25

Ablamın taşıdığı kına tepsim.. Sağolsun Anadolu El Nakışları hazırladı bu güzelliği. Sadece tepsiyi değil, bindallıyı ve burada görünmeyen diğer bütün detayları da onlar hazırladılar.

17

El emeği göznuru, Maraş-işi bindallım...
Fotoğraflarda görünmüyor ama kepim de bol taşlı ve farklıydı.

28

Gelin elini açmıyoooooooooooooooorrrrrrrr.. ;P
O anın fotoğrafını bulamadım, naza çektim kendimi, geldi altınım, hihiii ;)

~~~
Bu arada kınamda komik birşey olmuştu, onu anlatmak istiyorum. Erkek tarafından bir kişi, bizim taraftan bir kişi yanımda duruyordu (anneler haricinde). Taner'in yengesi (dayısının hanımı) elime kınayı yaktı, sonra kayınvalidem geldi altınımı avcuma koydu. Ardından Ayşe Teyzem mikrofondan "kız tarafından kim yakıcak, kimse yok mu" diyince, annemin dayısının kızı (Mihriye Abla) telaş yaptı, zannettiki kız tarafı da altın koyacak. O hışımla bana kına gecesinde takılan altınlardan birini masanın üzerindeki çantamdan alıp, koştura koştura avcuma koydu. Ayşe Teyze çok şaşırdı, ben de şaşırdım "ne oluyor?" diye.. :D Sonra durum anlaşıldı ve Mihriye ablayla beraber baya bir güldük. "Nerden bileyim ben, belki koymam gerekiyordu, adetler farklı olabilir" gibi birşeyler söyledi. Ama bunu yazarken bile O'nun o günkü telaşını hatırlayıp gülüyorum.. ;)
~~~

30

Bindallım & ben.. ;)
Bahsettiğim parıltılı ayakkabıları da görüyorsunuz; çok seviyorum onları!Serra Yılmaz Ün

Thursday, June 23, 2011

My Very Own Henna Night

Sürekli kendi düğün ve kına fotoğraflarımı yayınlamam konusunda e-mail, msj, yorum alıyorum. Geçen yıl bugün kına gecem vardı. O eğlenceli günün anısına sizinle kına gecesinde giydiğim kıyafetimi paylaşıyorum.

8

Resimlerde gördüğünüz tuvaletimi bulabilmek için ablamla gezmedik yer bırakmamıştık. Ablamın favorisiydi bu elbise; ben diğer seçenekleri de görmek istediğim için başka mağazalara da bakmıştık.

3

Aslında bu tuvalet beyaz bir gelinlikti. Rengi belirleyip ölçülerime göre Bağdat Caddesi'ndeki Bright Bridal mağazasında diktirdik. Sağolsun Semra Hanım çok ilgilendi bizimle. Ortaya da böyle farklı birşey çıkmış oldu.

7

Farklı diyorum, çünkü kabarık bir tuvalet olmasının yanı sıra üzerindeki işlemelerin güzelliği, arka kısımdaki iple bağlanmış sırt detayı ve en önemlisi resimde gördüğünüz FIRFIRLI BOLERO benim en çok sevdiğim detaylar.

13

Normalde boleroları pek seven ve kullanan biri değilim. Boleronun kıyafeti öldürdüğünü, elbiselerin güzelliğini tam olarak göstermediğini düşünürdüm. Taaki, kına gecemdeki tuvaletin bolerosunu giyene kadar... O kadar şeker ve aynı zamanda havalı bir duruşu varki, anlatamam.. Resimlerde görüyorsunuz gerçi ama, sansürlemek zorunda olduğum için pek fazla belli olmuyor. Artık bu kadarıyla idare edeceksiniz.. ;)

15

Gecenin ilerleyen saatlerinde fazla oynamaktan terlemeye başlayınca boleromu çıkarıp, sadece straplez şekline bürünmüştüm. Rahat rahat oynayıp eğlenmiştik. Ey gidi günler... ;P

11

Kına gecem başlamadan birkaç saat önce mekana gidip sevgilimle birlikte fotoğraf çekilmiştik. İyiki yapmışız diyorum çünkü o fotoğrafların benim için yeri çok ayrı. Eşimin beni ilk defa süslü püslü açık bir şekilde gördüğü zamanki bakışlarının fotoğraflanmış olması benim için güzel birşey. ;)
Herkese de tavsiye ediyorum!
Eğer imkanınız varsa her anı fotoğraflatmaya bakın, çünkü bütün herşey unutuluyor, geriye sadece o güzel günde çekilmiş fotoğraflar kalıyor...Serra Yılmaz Ün

Wednesday, June 22, 2011

Büşra @ Kübra's Wedding

Yine Kübiş'imin kuzenlerinin geçen haftaki düğünde giydikleri kıyafetlerle devam ediyoruz.. Büşracığımın kıyafeti çok uçuş uçuş ve fotoğrafta göründüğünden de güzeldi.

14

Göğüs altındaki pullu kemer elbiseyi çok güzel tamamlamıştı...

15

Ama benim en çok beğendiğim kısım Büşra'nın portföy & ayakkabı detaylarıydı...

16

Portföyün üzerindeki & ayakkabısının arka tarafındaki kurdelaya BA-YIL-DIM!
Bence çok şeker görünüyor! ;)

17

Güzel yorumlarınız...?Serra Yılmaz Ün

Tuesday, June 21, 2011

Merve @ Kübra's Wedding

Düğüne gelen yakın & tanıdık kızlarımız sağolsun benim için poz verdiler. Bundan sonra sadece benim kombinlerimi değil, başka kombinleri de yayınlamaya çalışacağım. Güzel kızımız Merve'nin (babamın amcasının torunu, teyzemin kızı Kübra'nın kuzeni) kıyafetinin rengine bittim. Bana göre çok güzel bir fuşya ve tam yaz düğünlerinde giyilebilecek, kurtarıcı bir abiye.

7

Merve'nin Kombini...

6

Elbisenin sağ omzundaki gül detayı kıyafeti hareketlendirmiş. Farklılık olsun diye Mervecim kemeri normalin aksine yandan bağlamış; bence güzel duruyor... :)

8

Dore renk saat, portföy & ayakkabı..

9

Merve'nin kıyafetiyle ilgili güzel yorumlarınız..? ;)Serra Yılmaz Ün

Monday, June 20, 2011

Kübra's Wedding - Volume 2

Kübra'nın düğününde türbanımı Bağdat Caddesi'ndeki Kuaför As Hasan Yoldaş'a yaptırdım. Zaten nişan ve gelinbaşımı da orada yaptırmıştım. Tesettürlülere farklı modeller sunabilen Ayşe Hanım var orada. Giderseniz selamımı söyleyin.. Eski yerlerinde tesettürlülere özel bölümü çok daha geniş ve ferahtı; fakat birkaç kere kuaförün yerini değiştirdiler, taşındılar, vs. Şimdiki yerleri çok geniş değil, bu yüzden kuaförün sahibi Hasan Bey kendi odasını bizlere tahsis etmiş durumda. Eğer olur da birgün giderseniz yadırgamayın sakın.. ;) Aşağıda gördüğünüz türbanı Ayşe yaptı, sağolsun..

3

Farklı bir görüntü olsun istedim. Şifon şalıma şekil verip dikerek saç görünümü elde ettik. Bijuteriden aldığım broşu da şala diktiler. En az standart bir gelinbaşı kadar zaman aldı ama değdi bence. ;)

4

Tıpkı haftalar önce rüyamda gördüğüm gibi ben son dakika hala düğünde başıma ne takacağımı ayarlamaya çalışıyordum. Düğün cumartesi günüydü, ben cuma günü kumaşçılarda cirit atıyordum. Yeşil elbiseme uygun şal diktirdim ve bu broşu bulabildim. Ortaya çıkan sonuçtan memnunum. Geç oldu ama güzel oldu..

5

Ayakkabılarımın yakından fotoğrafını çekmediğimi gördüm, bununla idare edeceksiniz. Kendi kınamda bindallımın altına giydiğim Swarovski taşlı ayakkabılarımı giydim. Burada belli olmamış ama gece parıl parıl parlıyorlar, güzel bir efekt oluşuyor.. ;)

20

İşte elbisem ve Kübra'nın gelin arabası.
Sadece biz değil, yoldan geçen neredeyse herkes aracın önünde durup poz verdi, resim çekildi.
Çok tatlı, öyle değil mi? ;)

19i

Uyumu yakalayabilmek adına kendi düğünümde takılan zümrüt küpelerimi taktım o gece. Dore renkli portföyüm ise ablamdan. Başım uyumlu olsun diye ayakkabı ve çantanın renginde gold benzeri şal aldım.

21

Elbisemin kolları çok fazla detaylı değildi, gördüğünüz gibi hafif bir hareket verilmişti. Etek boyu ise önden yerle sıfır, arkadaysa daha uzun bir kuyruk şeklindeydi.

22

Kuzenim Ahmet'in düğünde beni görür görmez "Hürrem" demesiyle moda girdim, ortam zaten otantikti. Bir de her gördüğünde "Hürrem, Hürrem" diye tekrarlayınca ben koptum tabi.. :)

23

Bu da aşkım & ben!


Elbise: Aker / Portföy: (?) Ablama soracağım / Ayakkabı: Hotiç
Türban: Serra Kumaş / Kuaför: As Hasan YoldaşSerra Yılmaz Ün

Kübra's Wedding

Ctsi günü Kübişimi evlendirdik. Çok güzel bir gün ve geceydi. Canım kuzenimi buradan da tebrik ediyorum. İnşallah hep çoooooooooooooook mutlu olurlar.. AMİN.

2

Detaylar bir sonraki postta... ;)Serra Yılmaz Ün

Friday, June 17, 2011

Anadolu El Nakışları - Volume 2

Anadolu El Nakışları'ndan başka bir postta bahsedeceğimi söylemiştim. Fotoğraflar konuşsun, ben susayım....

10

9

13

12

11

16

15

Çok fazla el emeği göznuru parçaların fotoğraflarını çekmedim. Zaten çoğu birbirinden farklı olup, kişiye özel geliyor. Gördüğünüz resimler sadece bir fikir oluştursun diye çekildi.

Anadolu El Nakışları
0.216.546.03.35Serra Yılmaz Ün

Thursday, June 16, 2011

Anadolu El Nakışları

Geçtiğimiz Cumartesi günü Kübra'nın (kuzenim) çeyiz serme günüydü. Amerika'dan arkadaşımız Zehra da İstanbul'a gelmişti. Hemen bir program yapalım dedik ve uyguladık. Zehra'yla otelde uzun bir kahvaltının ardından Anadolu El Nakışları'nın yolunu tuttuk. Kübiş'ime eli boş gitmek olmazdı, ona cici bir hediye aldık. Hazır bunca cicinin arasına girmişken de fotoğraf çektirmiş bulundum.. :D

1i

Çeyiz sandıkları nasıııııııııııııııııııııl? ;)

3i

Rahat birşeyler giyeyim dedim ama topuklulardan da geri duramadım..

7i

Klasik Serra pozu... ;)

6i

Ayakkabılarım çok önceden alıp da bir türlü giymeye fırsat bulamadıklarımdan...

5i

Yakın çekim!

4i

Tunik: Ali / Jean: Massimo Dutti / Ayakkabı: Nine West
Çanta & Saat: Burberry / Şal: İpekevi / Kemer: FabrikaSerra Yılmaz Ün

*Bu postta Anadolu El Nakışları'ndan bahsetmiştim.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...